Televize přes satelit


Televize přes satelit

Jak přijímat velké množství TV kanálů kdekoliv na území České republiky? Využijte příjem televize přes satelit a sledujte filmy, seriály, dokumenty nebo sportovní pořady v atraktivní HD kvalitě.


Vyplatí se sledovat televizi přes pozemní digitální vysílání DVB-T2, satelitní TV, televizi přes internet nebo kabelovku?

Pro příjem TV vysílání můžete aktuálně využívat několik televizních platforem (pozemní vysílání DVB-T2, satelitní televize, internetová TV, kabelovka), které se vzájemně liší nejen použitou technologií, ale zároveň i celou řadou výhod a samozřejmě také nevýhod. Každá TV platforma nabízí zcela odlišné možnosti, vždy tedy závisí na očekávání a potřebách každého diváka.

Vyplatí se sledovat televizi přes pozemní digitální vysílání DVB-T2, satelitní TV, televizi přes internet nebo kabelovku?

Mezi nejdostupnější metody přijmu televizního vysílání patří hlavně bezplatné pozemní digitální vysílání DVB-T2 druhé generace. Pro příjem pak potřebujete jen klasickou TV anténu nebo společnou televizní anténu (STA) a kompatibilní DVB-T2 / HEVC přijímač v podobě nejnovějšího televizoru s vestavěným DVB-T2 tunerem nebo samostatným DVB-T2 set-top boxem. S terestrickým příjmem jednoduše naladíte přes 3 desítky běžných TV kanálů, ze kterých programy ČT vysílají v odpovídající HD kvalitě.

K rozšířeným způsobům pro příjem TV vysílání patří placená satelitní televize, se kterou lze velmi jednoduše sledovat velké množství rozmanitých českých, slovenských a zahraničních TV kanálů, které ve velké míře vysílají v českém či slovenském jazyce. Velké množství těchto televizních stanic můžete navíc sledovat v atraktivní HD kvalitě. Pro příjem televize přes satelit potřebujete také vhodnou satelitní techniku (parabola, přijímač...), která byla v minulosti poměrně nákladná. V současnosti můžete ovšem využít zvýhodněné nabídky řady satelitních operátorů, kteří vám zpravidla při úvazku na 24 měsíců dodají satelitní zařízení včetně profesionální instalace za zlomek ceny.

Pokud patříte mezi poměrně omezenou skupinu uživatelů, kteří mají v místě bydliště přístup ke kabelové přípojce, pak můžete využít zajímavé možnosti kabelové televize. Placená kabelovka nabízí širokou nabídku TV kanálů, které ve velké míře budete sledovat i ve vysoké kvalitě. Kromě účastnické přípojky potřebujete k provozu kabelové televize zároveň i kompatibilní přijímač, který disponuje DVB-C tunerem (speciální set-top box, CA modul pro moderní TV).

V současnosti pak patří mezi nejnovější způsoby přijmu televizního vysílání moderní internetová TV (IPTV / OTT), která velmi zdatně konkuruje zejména kabelové i satelitní televizi. Vedle příjmu velkého množství TV programů v HD kvalitě nabízí televize přes internet celou řadu moderních funkcí. Patří mezi ně zejména možnost sledovat všechny odvysílané televizní pořady až několik dní zpětně z online archivu poskytovatele. Zpravidla získáte přístup do online videotéky s nabídkou zajímavých filmů a seriálů. K provozu IPTV / OTT služby zpravidla potřebujete vhodný set-top box nebo moderní Smart TV s přístupem k internetu. Internetovou TV můžete zároveň sledovat na obrazovce chytrého mobilního telefonu, oblíbeném tabletu nebo osobního počítače.

Tématické články

Přivítejte nového člena svojí rodiny! Satelitní a internetová televize Digi TV se mění na novou značku Telly TV

Součástí běžné programové TV nabídky satelitní televize freeSAT je zároveň online služba Skylink Live TV pro 4 další zařízení

Prozkoumejte recenze satelitních televizí a vyberte nejlepší způsob, jak lze sledovat filmy, seriály, dokumenty nebo sportovní přenosy v HD kvalitě

Užijte si maximum TV zábavy se satelitní televizí na velké obrazovce kvalitní Smart TV ve vysokém rozlišení s řadou moderních funkcí


Máte kvalitní připojení k internetu?
Prozkoumejte rozšířené možnosti internetové televize kdekoliv na území ČR

Televize přes internet


Home   Výhody   Poskytovatelé   Zařízení   FAQ   Aktuality   Kontakt

Copyright 2020 - 2023 TelevizePresSatelit.cz