Televize přes satelit


Televize přes satelit

Jak přijímat velké množství TV kanálů kdekoliv na území České republiky? Využijte příjem televize přes satelit a sledujte filmy, seriály, dokumenty nebo sportovní pořady v atraktivní HD kvalitě.


Důležité otázky a odpovědi k satelitní TV

Zajímají vás možnosti příjmu televizního vysílání přes satelit a hledáte k tomuto tématu vhodný zdroj informací? Na této stránce nabízíme vše důležité, co byste měli vědět ještě před používáním televize přes satelit. Protože nám řadu důležitých dotazů vztahujících se k satelitní televizi položil někdo před vámi, prozkoumejte nejdříve často kladené dotazy z řad návštěvníků, kde můžete předem najít odpověď na svoji otázku. Všechny nejčastěji kladené otázky včetně jejich odpovědí pro vás pravidelně aktualizujeme. Jestliže jste ovšem nenašli, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat, rádi na váš dotaz odpovíme.


Všechno, co jste kdy chtěli vědět o satelitní TV, ale báli jste se zeptat

Přečtěte si nejdůležitější otázky a odpovědi ze světa moderní televize přes satelit

(1.)Proč vybrat satelitní TV místo pozemního vysílání?

Satelitní TV je oproti bezplatnému pozemnímu digitálnímu vysílání placená služba, která nabízí náročnějším divákům nepřeberné množství rozmanitých televizních kanálů, se kterými budete denně sledovat nové filmy, oblíbené seriály, fascinující dokumenty, jedinečné sportovní přenosy a další zajímavé TV pořady určené pro celou rodinu, u kterých se rozhodně nebudete nudit. Oproti DVB-T2 vysílá televize přes satelit také velké množství TV stanic v atraktivní HD kvalitě, kterou oceníte na televizorech s velkou úhlopříčkou.

(2.)Co potřebuji pro kvalitní příjem televize přes satelit?

Pro sledování televize přes satelit dostupné na celém území České republiky potřebujete satelitní anténu (tzv. parabolu), která směřuje k vybrané družici ve vesmíru podle vámi zvoleného satelitního operátora. Vedle parabolické antény vybavené LNB konvertorem je nutné televizní signál zpracovat v samostatném satelitním přijímači (DVB-S2 set-top box) nebo moderním televizoru s interním DVB-S2 tunerem, kam pak vložíte dekódovací kartu satelitního poskytovatele. Jestliže problematice satelitní TV nerozumíte, tak se naštěstí nemusíte ničeho obávat. Stačí vybrat vhodného operátora, který vám zajistí kompletní dodání a montáž satelitní techniky, stačí prozkoumat seznam poskytovatelů satelitní TV.

(3.)Mohu satelitní TV sledovat na více televizorech?

Ano, naprostá většina poskytovatelů satelitní televize v ČR běžně umožňuje sledování na více televizorech nezávisle na sobě. Zpravidla se však jedná o placenou službu, která se promítne v měsíčním nákladu vedle programového balíčku. Pro sledování televize přes satelit na více zařízeních budete zároveň u každého televizoru potřebovat vhodný satelitní přijímač nebo CA modul pro TV s vestavěným DVB-S / S2 tunerem. Vybrané satelitní zařízení lze zakoupit zcela samostatně nebo přímo u satelitního operátora.

(4.)Je satelitní TV opravdu dostupná na celém území ČR?

Oproti konkurenčním televizním platformám poskytuje TV přes satelit opravdu 100% pokrytí signálu po celém území České republiky. A je zcela jedno, zda bydlíte v centru města, na horské chatě nebo v odlehlé obci uprostřed údolí, potřebujete pouze volný výhled směrem k umělé družici umístěné na oběžné dráze kolem Země. Příjem satelitní televize tak neovlivňují terénní nerovnosti a navíc není rušen signálem mobilních operátorů.

(5.)Na jakém zařízení můžu sledovat satelitní televizi?

Běžnou součástí satelitní TV je samostatný DVB-S2 přijímač, který zpracovává přijatý televizní signál z paraboly a mění jej na obraz i zvuk. Satelitní přijímač je kompaktní zařízení vyžadující vlastní napájení, které propojíte se stávajícím televizorem. Pokud se vám ovšem vůbec nezamlouvá představa umístění další krabičky s vlastním dálkovým ovladačem v obývacím pokoji, pak můžete využít schopnosti moderních televizorů s vestavěným DVB-S2 tunerem a CI+ slotem, které už zpravidla dokáží běžný satelitní přijímač (set-top box) nahradit. Další informace naleznete v části věnované zařízení pro sledování satelitní televize.

(6.)Jaké televizní kanály mohu se satelitní TV sledovat?

Prostřednictvím satelitní televize budete sledovat všechny oblíbené TV kanály, které znáte z digitálního pozemního vysílání, internetové či kabelové televize. Typy TV stanic a jejich počet ovšem závisí na provozovateli satelitní služby a jejich aktuální programové nabídce, ve které navíc najdete i doplňkové balíčky s prémiovými kanály se zaměřením na filmové nadšence, sportovní fandy nebo oblíbené TV pořady pro dospělé diváky apod. U televize přes satelit tak máte zpravidla přístup ke stovce rozmanitých TV kanálů z řad českých, slovenských i zahraničních stanic, kde převážnou většinu budete sledovat v českém jazyce.

(7.)Může mít nepříznivé počasí vliv na kvalitu obrazu?

Každá televizní platforma má svoje výhody i nevýhody a satelitní televize tomu samozřejmě není výjimkou. V případě kvalitně / odborně instalované paraboly se nijak nemusíte obávat nepříznivého počasí (vítr, sníh, déšť apod.). Pouze v opravdu extrémních případech např. za silné bouřky, hustém sněžení nebo při velké námraze může dojít ke zhoršení příjmu satelitního signálu, který se pak projeví v podobě kostičkování či zamrznutí obrazu a výpadku zvuku. Nicméně i v těchto výjimečných případech by se mělo jednat pouze o ojedinělé výpadky.

(8.)Jaké doplňkové služby nabízí televize přes satelit?

Mezi základní služby TV přes satelit patří elektronický programový průvodce (EPG), který nabízí přehledný televizní program s podrobnými informacemi o všech vysílaných TV pořadech až na několik dní dopředu. Některé doplňkové funkce mohou být ovšem vázány na schopnosti satelitního přijímače, kde pak můžete počítat s digitálním videorekordérem PVR na externí USB úložiště či oblíbeným timeshiftem, přehráváním multimediálních souborů, podporou LAN k přístupu na síť pro HbbTV, automatickým laděním kanálů a mnoha dalšími funkcemi. Další služby najdete na stránce s hlavními výhody satelitní televize.


Přehled poskytovatelů satelitní televize dostupných kdekoliv po celé ČR

Prozkoumejte nabídkou satelitních operátorů a jejich nejdůležitější vlastnosti, funkce i výhody


Máte kvalitní připojení k internetu?
Prozkoumejte rozšířené možnosti internetové televize kdekoliv na území ČR

Televize přes internet


Home   Výhody   Poskytovatelé   Zařízení   FAQ   Aktuality   Kontakt

Copyright 2020 - 2023 TelevizePresSatelit.cz