Televize přes satelit


Televize přes satelit

Jak přijímat velké množství TV kanálů kdekoliv na území České republiky? Využijte příjem televize přes satelit a sledujte filmy, seriály, dokumenty nebo sportovní pořady v atraktivní HD kvalitě.


Satelitní technika pro sledování TV přes satelit

Ke správnému provozu oblíbené televize přes satelit potřebujete vhodnou satelitní techniku, která zajistí kvalitní příjem televizního signálu z umělé družice umístěné na oběžné dráze kolem Země. Pro samotné sledování TV přes satelit musíte zároveň disponovat i kompatibilním satelitním přijímačem nebo moderním televizorem s integrovaným satelitním tunerem ve standardu DVB-S2. Využijte stávající techniku nebo si ověřte schopnosti nového zařízení pro sledování televize přes satelit. Jestliže satelitní technice nerozumíte, můžete využít nabídku některého ze satelitních operátorů, kteří vám v rámci závazku zajistí dodání i odbornou montáž satelitního kompletu zdarma nebo za zvýhodněnou cenu.


Sledujte oblíbenou televizi přes satelit na řadě vybraných zařízeních

Prozkoumejte kompletní satelitní techniku nutnou pro pohodlné sledování satelitní televize

Satelitní parabola

Satelitní parabola

Parabolická anténa je základem každého satelitního kompletu a slouží k zachycení i odrazu televizního signálu z umělé družice umístěné na oběžné dráze kolem Země. Důležitou součástí této paraboly je také satelitní konvertor (LNB), který televizní signál přijímá, zesiluje a posílá přes kabeláž do satelitního přijímače. Pro příjem českých kanálů si zpravidla vystačíte se satelitní parabolou o průměru 80 cm, ale výjimkou nejsou také paraboly o větší velikosti, které mohou lépe odolávat nepříznivému počasí.

Satelitní přijímač

Satelitní přijímač

Přivedený TV signál z parabolické antény a konvertoru následně zpracovává satelitní přijímač a převádí na obraz i zvuk, který už můžete sledovat na velké obrazovce vaší TV. Satelitní přijímač (set-top box) je samostatné zařízení s vlastním napájením, a to včetně dálkového ovládání, na kterém kompletně ovládáte satelitní TV. Tyto přístroje zpravidla nabízí jednoduchou obsluhu, české menu, nahrávání pořadů přes USB nebo funkci TimeShift. S televizorem je pak běžně propojíte moderním HDMI rozhraním.

Televizor se satelitním tunerem

Televizor se satelitním tunerem

Moderní televizory mohou nabízet vestavěný satelitní tuner ve standardu DVB-S2 s podporou HD rozlišení, které tak zároveň disponují univerzálním slotem CI+ (Common Interface), určený pro dekódovací CA modul (CAM) s kartou satelitního operátora. Televizor se satelitním tunerem tak dokážete plně nahradit samostatný satelitní přijímač, navíc můžete mít v obývacím pokoji pouze jeden dálkový ovladač, se kterým dokážete velmi jednoduše obsluhovat nejen televizi, ale také satelitní vysílání.

Satelitní karta

Satelitní karta

Ať už využijete samostatný satelitní přijímač, nebo moderní TV s integrovaným DVB-S2 tunerem doplněný o vhodný CA modul, tak se rozhodně neobejdete bez satelitní karty vybraného satelitního operátora, která zajišťuje dekódování placených kanálů. Jestliže využijete dodání satelitního kompletu přímo od poskytovatele TV přes satelit, tak je satelitní karta již běžnou součástí takového balíčku. Při jejím samostatném nákupu musíte následně počítat také s registračním poplatkem či platbou za programový balíček.


Přehled poskytovatelů satelitní televize dostupných kdekoliv po celé ČR

Prozkoumejte nabídkou satelitních operátorů a jejich nejdůležitější vlastnosti, funkce i výhody


Máte kvalitní připojení k internetu?
Prozkoumejte rozšířené možnosti internetové televize kdekoliv na území ČR

Televize přes internet


Home   Výhody   Poskytovatelé   Zařízení   FAQ   Aktuality   Kontakt

Copyright 2020 - 2023 TelevizePresSatelit.cz